Moda

Najlepsze sposoby na uporanie się z szafą pełną ubrań

Najlepsze sposoby na poradzenie sobie z zatłoczoną szafą pełną ubrań

Posiadanie wypełnionej po brzegi szafy może stanowić prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza gdy codziennie stajemy przed nią z rozterką, co na siebie włożyć. Jednak nie ma powodu do paniki! W tym artykule przedstawię najskuteczniejsze sposoby na uporanie się z tego rodzaju problemem. Dzięki odpowiedniej organizacji i pewnym trikom, będziesz w stanie stworzyć przestrzeń, w której ubrania będą łatwiejsze do znalezienia i co więcej, będziesz mieć miejsce na nowe dodatki do garderoby!

 1. Przeglądaj i selekcjonuj:
  Zacznij od dokładnego przeglądu wszystkich ubrań w szafie. Wyjmij je i dokładnie się im przyjrzyj. Przeanalizuj, które z nich nadal są w dobrym stanie i które można odłożyć na bok. Zastanów się również nad tym, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich ubrań, które posiadasz. Może jesteś już właścicielem paru podobnych czarnych sukienek? Jeśli tak, rozważ przekazanie zbędnych przedmiotów w dobre ręce lub sprzedaż ich na aukcji internetowej. Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy to pierwszy krok ku bardziej przestronnej szafie.

 2. Organizuj według sezonu:
  Podział ubrań według pór roku to doskonały sposób na lepszą organizację. Wyodrębnij miejsce na letnie i zimowe ubrania, a także na te przejściowe, odpowiednie na jesień i wiosnę. Duże walizki lub plastikowe pojemniki przydadzą się jako miejsce przechowywania sezonowych przedmiotów, które nie są obecnie w użyciu. Dzięki temu rozwiązaniu, kiedy nadejdzie czas wymiany garderoby, unikniesz chaosu i zawalania szafy.

 3. Zastosuj zasadę “jeden na jeden”:
  Zamiast kupować nowe ubrania, kiedy dostrzeżesz jakiekolwiek modne nowości w sklepach, zastosuj zasadę “jeden na jeden”. Oznacza to, że przed nabyciem nowego ubrania, spodni czy sukienki, musisz odnaleźć w swojej szafie przedmiot, który chciałabyś zastąpić. Taki sposób postępowania pozwoli Ci zapanować nad ilością ubrań i uniknąć gromadzenia niepotrzebnych rzeczy.

 4. Skup się na jakości:
  Nawet jeśli chodzi o ubrania, warto inwestować w jakość zamiast ilość. Zdecyduj się na wybór ubrań wykonanych z trwałych materiałów i starannie wykonanych. Tego rodzaju ubrania będą wyglądać lepiej, a także będą służyć Ci przez dłuższy czas. Przeanalizuj swoje ubrania i zastanów się, które z nich wymagają naprawy. Zleć je specjaliście, a niektóre ubrania możesz naprawić sama, oszczędzając pieniądze i przedłużając ich żywotność.

 5. Wykorzystaj organizery szafkowe:
  Organizery szafkowe to niezawodne narzędzie do lepszej organizacji przestrzeni. Kup kilka szufladek, pudełek lub wieszaków, które są idealne do segregowania małych przedmiotów, takich jak bielizna, skarpetki, apaszki czy biżuteria. Dzięki nim z łatwością odnajdziesz potrzebne rzeczy bez konieczności przetrząsania całej szafy.

 6. Używaj wieszaków wielopoziomowych:
  Aby oszczędzić miejsce i utrzymać porządek, wybierz wieszaki wielopoziomowe. Dzięki nim będziesz w stanie powiesić więcej ubrań w jednym miejscu, jednocześnie nie zwiększając zamieszania. Wieszaki wielopoziomowe są również przydatne do przechowywania bluzek, koszul czy spodni, które nie wymagają składania.

 7. Zaplanuj regularne przeglądy:
  Aby zapobiegać gromadzeniu się ubrań, regularnie zaplanuj przeglądy swojej szafy. Raz na kwartał czy dwa razy do roku, przyjrzyj się swojej garderobie i poddaj kolejną selekcji. Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz każdego ubrania, czy są jakieś przedmioty, z których dawno nie korzystałaś. Zbierz też wszystkie ubrania, które wymagają prania, i zaplanuj odpowiedni czas na ich wykonanie.

Podsumowując, szafa wypełniona ubraniami może być prawdziwym wyzwaniem, jednak z odpowiednim planem działania możemy uporać się z tym problemem. Przeglądanie i selekcjonowanie, organizowanie według sezonu, zasada “jeden na jeden”, koncentracja na jakości, wykorzystanie organizatorów szafkowych, użycie wieszaków wielopoziomowych oraz regularne przeglądy to kluczowe czynności, które pomogą Ci stworzyć miejsce, w którym ubrania będą łatwiejsze do znalezienia i porządku.

Alina Kozieł

Witaj! Ciesze się, że zajrzałeś na mojego bloga! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie zamieszczam na blogu. Moda i uroda to moje pasje, jak to na kobietkę przystało, dlatego będę tutaj zamieszczała nie tylko stylizacje modowe, ale też wiele artykułów dotyczących makijażu i dbania o cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *